Ciberžolė – tai ilgai naudotas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje augalas, kuris iki šiol yra tituluojamas ,,supermaisto“ kategorijai. Iš ciberžolės išgaunamas kurkuminas šiais laikais tampa vis populiaresniu komponentu, turinčiu daug gerų savybių. Ryškūs geltoni milteliai, išgaunami iš augalo šaknų ir stiebo, plačiai naudojami indų ir azijiečių virtuvėje. Tačiau šis augalas padeda ne tik pagardinti patiekalus, bet gerina ir įvairius sveikatos sutrikimus, tokius kaip svorio pokyčiai, nuotaikų kaita, odos ir atminties problemos, taip pat gali būti puiki priemonė prevencijai prieš baisią ligą – vėžį.

1. Padeda išvengti streso

Jei jaučiate stresą, adaptogenas turėtų būti jūsų geriausias naujas draugas! Žolelių vaistuose kai kurie augalinės ir gyvulinės kilmės vaistai yra vadinami ,,adaptogenu“, o tai reiškia, kad jie gali valdyti streso hormonų išsiskyrimą iš antinksčių. Tai gali padėti jums geriau prisitaikyti prie fizinio ir emocinio streso ir būti atsparesniam blogoms emocijoms.
Kurkuminas yra žinomas adaptogenas, galintis sumažinti streso hormonų sekreciją organizme. 2011 m. Indijos mokslininkai nustatė, kad ciberžolė turi keletą adaptogeninių savybių, kurios padeda kūno svoriui, atminčiai, cukraus kiekiui kraujyje, be to, jis padeda organizmui išlaikyti sveiką streso hormonų lygį.

2. Padeda kontroliuoti svorį ir antsvorį

Padidėjęs stresas gali sukelti staigų svorio augimą. Kai streso hormonai (kortizolis) veikia organizmą, riebalai kaupiasi šalia skrandžio, nes skrandžio ląstelės yra jautresnės kortizoliui ir labai efektyvios energijos saugojimui. Kadangi ciberžolė gali padėti subalansuoti streso hormonus, ji gali padėti sustabdyti riebalų kaupimąsi aplink juosmenį.
Kurkumino priešuždegiminės savybės taip pat gali padėti kovoti su nutukimu. Vienu tyrimu, atliktu JAV mokslininko J. Majerso (angl. J. Mayer) USDA žmogaus mitybos tyrimų centre, faktiškai nustatyta, kad vartojant kurkuminą, gali sumažėti riebalinių ląstelių augimas.

3. Puikios odos paslaptis

Kurkuminas taip pat gali padėti turėti tobulą odą, ne veltui yra laikomas viena iš populiariausių priemonių prevencijai prieš senėjimą. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad tai antioksidantas – jis kovoja su oksidacine žala ir kartu gerina bendrą odos būklę. 2016 m. atlikus mokslinę tyrimo apžvalgą nustatyta, kad ir pats augalas ciberžolė gali pagerinti daugybę odos būklių, kai yra suvartojamas arba naudojamas tiesiai ant odos.

4. Gerina nuotaiką

Mokslininkai yra įrodę, kad smegenis veikiantis kurkuminas gali padėti išvengti blogos nuotaikos ar netgi gydyti nuo depresijos. Viename tyrime, kuris buvo atliktas 8 mokslininkų JAV, buvo tirta 60 žmonių, kuriems buvo diagnozuota depresija. Jiems buvo duodami vaistai, kuriuos dažniausiai geria depresija sergantys žmonės, kurkuminas arba jų derinys. Tie, kurie vartojo tik kurkuminą, buvo laimingesni, nei tie, kurie vartojo vaistus, ir pasiekė geriausių rezultatų per 6 savaites trukusį tyrimą.

5. Stiprina atmintį

Kurkuminas turi nuostabų gebėjimą sustiprinti baltymą mūsų smegenyse, kuris yra atsakingas už pagalbą smegenų augimui. Senstant tikrai yra reikalinga pagalba iš šalies, kad sustiprintų atmintį ir visokeriopai padėtų. Į pagalbą ateina kurkuminas, kuris dėl savo ypatingų savybių gerina ir padeda mums išlikti kuo ilgiau jauniems.

6. Sumažina susirgimo vėžinėmis ligomis pavojų

Kurkuminas, esantis ciberžolėse, gali sulėtinti vėžio vystymąsi ir augimą organizme. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad kurkuminas gali išnaikinti naviko ląsteles ir slopinti auglio augimą. Tai gali neleisti vėžinėms ląstelėms augti žmonių ir gyvūnų organizme. Siekiant užbėgti už akių šiai baisiai ligai ir norint griebtis prevencinių veiksmų kuo anksčiau, reikėtų pagalvoti, ką dedame į savo kūną. Puiki išeitis – vartoti daugiau ,,gyvo“ maisto, antioksidantų, kurie
apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, kurie gali sukelti vėžį ar kitas ligas. Kurkuminas yra galingas antioksidantas, kuris gali padėti mūsų kūnui išvengti nepageidaujamų sveikatos sutrikimų.
Kurkumino nauda mūsų organizmui yra nenuginčijama ir įrodyta moksliniais tyrimais. Norintiems palaikyti gerą nuotaiką, būti tinkamo svorio ir turėti nuostabią odą, padėti sau ir nebepamiršti svarbių dalykų kurkiminas gali tapti puikia išeitimi į sveikesnį rytojų.