Ciberžolė – vos pora šaukštelių šio prieskonio daro stebuklus su jūsų kūnu

Ciberžolė, o dar tiksliau kurkuminas – sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys savo sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių, kuris šiais laikais išgyvena tikrą renesansą. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atliekant tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, kurios gali padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzhaimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Medikų teigimu, ciberžolės šaknies ekstraktą žmonės turėtų žinoti kaip nepamainomą natūralią priemonę mūsų sveikatai. Šis stebuklingas prieskonis yra tikras jaunystės ir geros savijautos garantas. Sveikatos specialistai vardija ciberžolės privalumus: apsaugo nuo senėjimo, turi priešuždegiminių, antioksidacinių savybių, įrodytų daugiau nei 7 tūkstančiuose mokslinių straipsnių.

Nepamainoma natūrali priemonė mūsų sveikatai

Priešuždegiminėmis savybėmis pasižymintis prieskonis palengvina artrito simptomus, mažina sąnarių skausmą ir tinimą, gali padėti kovoti su lėtiniais uždegimais, cukriniu diabetu, valo kepenis ir padeda įveikti skrandžio opas, saugo organizmą nuo toksinų.

Sveikatos specialistai pastebi, kad ciberžolė netgi gali būti naudojama stabdant vėžinių ląstelių augimą. Ciberžolė turi unikalių savybių atpažinti vėžį ir dėl labai aukšto antioksidantų kiekio neleidžia jam pradėti formuotis. Atliktų tyrimų duomenimis, dėl teigiamo poveikio reikiamam tam tikrų hormonų lygiui palaikyti, šis visiems prieinamas prieskonis gali būti naudojamas senatvinės demencijos, Alzheimerio ligos prevencijai. Atliktų tyrimų metu nustatyta, kad naudojant ciberžolę sumažėja rizika trombų formavimuisi.
Prieskoninė daržovė ypatingai vertinama ir grožio pasaulyje
Amerikos sveikatos specialistai rekomenduoja ciberžolę naudoti saugant ne tik savo sveikatą, bet ir figūrą, nes natūralios prieskonio savybės sumažina kenksmingo maisto žalą, gerina virškinimą, sumažina cholesterolio kiekį. Kenksmingą maistą sveiku paverčianti ciberžolė naudinga ir svorio metimui dėl antioksidacinių savybių – mažiau uždegiminių procesų, mažesnė galimybė priaugti nereikalingų kilogramų.

Natūropatinės mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė savo pacientams rekomenduoja įtraukti ciberžolę į savo kasdieninį racioną. Kad geriau įsisavintų, ji ciberžoležės prieskonius pataria naudoti sumaišius su aliejumi ir juodaisiais pipirais.
„Savo praktikoje dažnai susiduriu su asmenimis, kuriuos kamuoja nusilpęs imunitetas ar imuninio pobūdžio susirgimai, kaip Hašimoto tiroiditas ar psoriazė. Šis prieskonis itin svarbus šiai žmonių grupei, – sako natūralios medicinos gydytoja. – Ciberžolė yra itin unikalus prieskonis, reikalingas mūsų visų virtuvėje, jei kamuoja padidėjęs cholesterolis, odos problemos, nusilpęs imunitetas, virškinimo problemos, sąnarių skausmai ar tiesiog vyksta gijimo procesai po traumų.“
Ciberžolės miltelius rekomenduojama vartoti iki 10 gramų per dieną. Geriausiai iš ryto su vandeniu. Arba kaip prieskonį su maistu. Tačiau sveikatos specialistai pastebi, kad taip organizmas pasisavina tik labai mažą naudingųjų medžiagų kiekį. Norint maksimalaus ciberžolės efekto, geriausia rinktis skystus jos papildus, tokius kaip „Smart Hit“, pagamintus naudojant efektyvaus pasisavinimo technologiją.