Dirbate iš namų? Ar toks darbas gali būti produktyvus? Kai kam toks principas yra ne naujiena, o didžioji Lietuvos dalis turi tokias darbo sąlygas „prisijaukinti”. Jei ši patirtis Jums nauja, pasinaudokite šiomis rekomendacijomis, kaip dirbti efektyviai namuose, net kai šalia yra įvairių dirgiklių.

8 efektyvaus darbo namuose taisyklių:
1. Turėkite rytinius ritualus. Nusistatykite žadintuvą ir kelkitės į darbą kaip įprastai. Nusiprauskite, persirenkite (būtina persirengti – miego drabužiai darbui netinkami), papusryčiaukite, laikykitės įprastų darbo valandų. Kasdieniai ritualai prieš darbą nuteiks darbui.

2. Apsibrėžkite aiškią dienotvarkę. Jei įprastai dirbate nuo 8 iki 17 val., su pietų pertrauka, laikykitės to pačio darbo grafiko ir namuose. Pradėkite ir baikite darbą kaip įprastai, pietaukite kaip įprastai, pertraukėles darykite kaip įprastai. Tokiu būdu darbo laikas turės aiškias ribas, o jūs per šį laiką pasistengsite padaryti tai, kas priklauso ar esate susiplanavę.

3. Susikurkite darbo vietą. Pasiruoškite ramią darbo vietą kuo toliau nuo įvairiausių pagundų: šaldytuvo, televizoriaus, žurnalų ir pan. Darbo vieta turi būti patogi, su tinkamu apšvietimu ir gan izoliuota nuo įvairiausių trukdžių. Išvengsite pagundų.

4. Žymėkitės atliktus darbus. Darbo knygoje ar kitoje, jums patogioje platformoje, fiksuokite, ką padarėte per darbo dieną, kokiais, net ir nedarbiniais reikalais užsiėmėte. Darbo dienos pabaigoje įvertinkite, kiek laiko užėmė darbiniai, o kiek asmeniniai reikalai. Asmeniniai reikalai ima viršų? Susikaupkite ir sekančią dieną pasistenkite laikytis įprastos dienotvarkės. Viskam reikia laiko, o priprasti dirbti namuose lyg niekur nieko reikia nemažai užsispyrimo ir savikontrolės.

5. Planuokitės darbus. Neatidėliokite darbų vien dėl to, kad dirbate namuose. Neperkelkite užduočių į ateitį. Vadovaukitės dienos darbų planu.

6. Susitarkite su šeimyna. Sutarkite su šeimos nariais, kambariokais ar buto draugais, kad dirbant namuose jūsų netrukdytų, laikykitės darbotvarkės.

7. Palaikykite ryšį su kolegomis. Komunikacija su kolegomis darbo reikalais telefonu, elektroniniu paštu ar kitomis priemonėmis, neleis nutolti nuo darbo ir darbinio ritmo.

8. Darbo valandomis neužsiimkite buities darbais. Buitiniai darbai palauks, kaip įprastai, kol baigsis darbas. O jūs nesiblaškydami tarp buities ir darbinių reikalų padarysite daug daugiau ir efektyviau.