“Rūpinkitės savo kūnu. Tai vienintelė ir nepakeičiama vieta, kurioje turite gyventi“, — šiuos Džimo Rono, legendinio amerikiečių verslo filosofo ir asmeninio tobulėjimo eksperto žodžius turėtų žinoti kiekvienas iš mūsų.
Tiesą sakant, ne tik žinoti, bet ir jais vadovautis.
Gyvename informacijos ir technologijų amžiuje, tačiau dažnai pamirštame, kaip svarbu tinkamai pasirūpinti savimi.
Taupydami laiką dažniau naudojamės automobiliu, didžiąją dienos dalį praleidžiame sėdėdami savo darbo vietose, į pagalbą pasitelkiame įvairius prietaisus, o laisvalaikio neįsivaizduojame be mobiliųjų telefonų ar kompiuterių.
Ne paslaptis, kad mūsų kūnai atitinkamai reaguoja į tokį gyvenimo būdą, kurį dažnai papildome nevisaverčiu maistu: pakilęs kraujo spaudimas, padidėjęs cukraus bei cholesterolio kiekis kraujyje, antsvoris, kepenų suriebėjimas.
Pastarasis — ypač pavojingas. Mokslininkai įspėja, kad 2030-taisiais metais dėl nutukimo, neteisingos mitybos bei sėslaus gyvenimo būdo atsirandantis kepenų suriebėjimas taps pagrindine priežastimi, dėl kurios bus atliekama kepenų transplantacija.
Šiomis dienomis antraštėse nuolat matome gydytojų įspėjimus dėl netinkamų mitybos įpročių, per didelio kiekio cukraus mūsų racione, per didelių maisto porcijų ir per mažo fizinio aktyvumo. Iš tiesų realybė liūdina: Lietuvą, kaip ir kitas šalis, pasiekė nutukimo epidemija.
Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai nutukimą vadina viena didžiausių nepripažintų visuomenės sveikatos bėdų, turinčių didelį poveikį sergamumui ir netgi mirštamumui.
Tačiau nutukimo negalima sieti vien tik su netaisyklinga mityba ir per mažu fiziniu aktyvumu. Kitos pagrindinės priežastys yra medžiagų apykaitos sulėtėjimas bei tam tikros lėtinės ligos.
Be to, nutukimą gali lemti ir ilgalaikis uždegimas, stipriai pažeidžiantis mūsų organizme esančias ląsteles.
Šis uždegimas, kitaip dar žinomas „sindromo X“, „insulino rezistencijos sindromo“ arba „metabolinio sindromo“ pavadinimais, šiandien diagnozuojamas kas trečiam gyventojui, ir kasmet nustatomas vis jaunesnio amžiaus vaikams.
Esant šiam uždegimui, sutrinka medžiagų apykaita, pablogėja miego kokybė, dieną jaučiamas nuovargis, stipriai sutrinka darbingumas.
Tad ką reikėtų daryti, norint efektyviai kovoti su epideminiu nutukimu ir jo sukeliamomis sveikatos problemomis?
Pirmiausiai — nereikia laukti. Pradėti rūpintis savimi reikia jau dabar.
Yra natūrali, dideliu efektyvumu pasižyminti priemonė, kurią į kasdienį racioną turėtų įtraukti visi, besirūpinantys savo sveikata ir gera savijauta. Tai kurkumino ekstraktas, dar žinomas kaip polifenolių šaltinis, turintis stiprų antioksidacinį poveikį, padedantis kovoti su organizme esančiais uždegimais, tarp jų — ir metaboliniu sindromu.
Ką turėtumėte žinoti apie kurkumino ekstraktą?
Kurkumino nauda ir gerosios savybės jau seniai pripažintos visame pasaulyje, ir kiekvienoje šalyje jis naudojamas skirtingai: Indijoje jo dedama į nacionalinius patiekalus, Japonijoje su juo ruošiamos arbatos, Tailande jis naudojamas kosmetikoje, Korėjoje jo dedama į gėrimus, Malaizijoje kurkuminas naudojamas kaip antiseptikas, o Amerikoje, be tradicinio būdo, kurkuminą taip pat labai mėgstama naudoti garstyčių, sūrių, sviesto gamybai.
Sveikatos specialistų teigimu, šis, iš ciberžolės šaknies išgautas ekstraktas, yra tiesiog nepamainoma natūrali priemonė mūsų sveikatai, turinti unikalių savybių.
Kurkuminas yra natūralus antibiotikas ir, kaip minėta prieš tai, veikia kaip stiprus antioksidantas. Įsiskverbdamas į pažeistas ląsteles, kurkuminas skatina jų regeneraciją, dėl to jis netgi naudojamas vėžinių ląstelių augimo stabdymui.
Ir tai dar ne viskas!
Natūralios kurkumino savybės sumažina kenksmingo maisto žalą, gerina virškinimą, sumažina cholesterolio kiekį. Kitaip tariant, kurkuminas geba kenksmingą, nesveiką maistą paversti sveiku, o reguliarus jo vartojimas pagerina virškinimą, nes kurkuminas taip pat stimuliuoja ir tulžies išsiskyrimą.
Kurkumino ekstraktas pasižymi itin stipriu priešuždegiminiu poveikiu, ir šią jo savybę mokslininkai vadina šimtaprocentine priemone ligų profilaktikai. Jis valo kepenis, padeda įveikti skrandžio opas, saugo organizmą nuo pavojingų toksinų, kovoja su cukriniu diabetu, netgi mažina sąnarių skausmą ir stiprina imunitetą. Kurkumino ekstrakto vartojimas kiekvieną dieną ypač aktualus norintiems įveikti organizme esančius uždegimus.
Papildę savo kasdienį racioną kurkumino ekstraktu, netruksite pastebėti teigiamų pokyčių bendroje savijautoje ir gyvenimo kokybėje, o reguliariai jį vartojant užkirsite kelią net ir pačioms baisiausioms ligoms.
Rūpinkitės savimi!